Hivatalos versenykiírás - U14
JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) | SZOMBAT (csütörtök) |
MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA | hétköznapokon: 15:30 – 18:00 óra között szombaton: 9:30 – 19:00 óra között vasárnap: 9:30 – 18:00 óra között |
KORHATÁR | 2005.01.01.-2006.12.31. |
MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN | „A” csop.: 17 „B” csop.: 13 „C” csop.: 13 |
A KOROSZTÁLYBA TARTOZÓ JÁTÉKOS MAXIMÁLIS MÉRKŐZÉSSZÁMA | 40 bajnoki mérkőzés/játékos/bajnoki évad |
MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN | „A” csop.: 16 „B” csop.: 13 „C” csop.: 13 |
KORLÁTOZÁS A MÉRKŐZÉSEN | 2018.07.01 -je után indított ITC-vel rendelkező játékos nem nevezhető a bajnokság mérkőzéseire |
FELJÁTSZÁS | U12-ből U14 megfelelő osztályába: 5 fő U14-ből U16 megfelelő osztályába: 5 fő |
LEJÁTSZÁS (NŐI KORHATÁR) | 2004-es lány kapusok esetében 2003-2004-es lány (ha U14-be nevezik, U16-ban nem szerepelhet) |
BEMELEGÍTÉS | 10 perc |
BEMELEGÍTÉS KEZDETE | T-15 perc |
JÉGFELÚJÍTÁS (MINIMUM FELTÉTEL) | Bemelegítés előtt és az első harmadszünetben |
JÁTÉKIDŐ | 3×20 perc |
HOSSZABBÍTÁS, BÜNTETŐLÖVÉS | kvalifikációban, alapszakaszban, középszakaszban, rájátszásban, helyosztókon, döntőben: 5 perc, majd büntetők, mindkettő versenyszabály szerint |
U14 KOROSZTÁLYOS RENDELKEZÉSEK
KORLÁTOZÁSOK:
Az MJSZ Szakmai Bizottsága által megállapított maximális mérkőzésszám egy U14-es korú játékos tekintetében 40 mérkőzés. Ennél több mérkőzésre egy U14-es korú játékos sem saját korosztályában, sem feljátszóként nem nevezhető a versenyévad folyamán.
Az ITC-vel rendelkező játékosokra vonatkozó korlátozás alól az MJSZ Szakmai Bizottságának javaslata alapján az MJSZ Elnöksége felmentést adhat, továbbá nem kell alkalmazni a korlátozást abban az esetben, ha a játékos szülei életvitelszerűen Magyarországra költöztek.
JÁTÉKNAPOK:
Az U14 bajnokság játéknapja fő szabály szerint: szombat, illetve szükség esetén csütörtök. A bajnokság mérkőzéseit az MJSZ Versenyiroda ennek megfelelően e játéknapokra írja ki. E játéknapoktól a magyar (anyaországi) csapatok határon túl játszott mérkőzései, illetve határon túli csapatok Magyarországon játszott mérkőzései esetén, továbbá a mérkőzésen érdekelt csapatok közös megegyezése alapján el lehet térni. Amennyiben a játéknaptól való eltérésben a két egyesület nem tud megegyezni, úgy az MJSZ Versenyiroda által kiírt eredeti időpont marad az irányadó.
MÉRKŐZÉS KEZDÉSI IDŐPONTJA:
Az U14 bajnokság mérkőzéseit hétköznapokon 15:30-18:00 között, szombaton 9:30-19:00 között, vasárnap pedig 9:30-18:00 között kell elkezdeni. A mérkőzések kezdési időpontjának meghatározásakor figyelemmel kell lenni a vendégcsapat utazásra fordított időszükségletére is. Ennek megfelelően a mérkőzések kezdési időpontját lehetőség szerint úgy kell meghatározni, hogy a vendégcsapatnak 6:30 előtt ne kelljen elindulnia és legkésőbb 22:00 órára haza tudjon érni.
Iskolaszüneti napokon a „szombatra” vonatkozó rendelkezések az irányadóak.
KORHATÁR:
Az életkor megítélésénél a versenyévad befejező évének december 31. napját kell figyelembe venni. MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN:
Ha a sportszervezet rajtlistáján leadott játékosainak száma eléri a két csapat indításához szükséges létszámot, abban az esetben a sportszervezet számára kötelező két csapatot indítani.
A MÉRKŐZÉS LEBONYOLÍTÁSA:
A mérkőzés az alábbiak szerint kerül lebonyolításra (minimum feltételek):
- Jégfelújítás bemelegítés előtt
- Bemelegítés kezdete: T-15 perc
- Bemelegítés időtartama: 10 perc
- Jégfelújítás az 1. harmadot követően
HOSSZABBÍTÁS:
Ha egy mérkőzés 3. harmadát követően döntetlenre állnak a csapatok, „hirtelen győzelem” formában lebonyolításra kerülő hosszabbítás következik, melynek időtartama maximum 5 perc. A csapatok a hosszabbítás során 3 mezőnyjátékossal és 1 kapussal hosszabbítást játszanak. Az a csapat, amely a hosszabbítás során az első gólt szerzi, megnyeri a mérkőzést.
A hosszabbítás 3 perc szünetet követően kezdődik, jégfelújítást nem kell végezni. A csapatok a hosszabbításra nem cserélnek térfelet. A játékosok a szünet alatt a saját cserepadjaikon maradnak. A kapusoknak a saját cserepadjukhoz kell menniük a szünet alatt, a büntetett játékosoknak azonban a büntetőpadon kell maradniuk. Amennyiben egy büntetett játékos elhagyja a büntetőpadot, a játékvezetőknek vissza kell küldeni őt a büntetőpadra, további büntetéssel azonban nem kell sújtania, kivéve, ha más szabálytalanságot is elkövet.
BÜNTETŐPÁRBAJ:
- A büntetőpárbaj közvetlenül a hosszabbítás befejezését követően kezdődik.
- A büntetőpárbaj csapatonként 5-5 különböző játékos büntetőlövésével kezdődik. A büntetőt lövő játékosokat nem kell előzetesen megnevezni. Valamennyi a mérkőzés nevezési lapon szereplő játékos jogosult részt venni a büntetőpárbajban, a 3) pontban foglalt kivételekkel.
- Azon játékosok, akiknek a büntetése a hosszabbítás időtartamának leteltekor még érvényben van, nem jogosultak büntetőt lőni és a büntetőpárbaj alatt a büntetőpadon, vagy az öltözőben kell tartózkodniuk. Azon játékosoknak, akik a büntetőpárbaj során kiszabott büntetésüket töltik, ugyancsak a büntetőpadon, vagy az öltözőben kell tartózkodniuk.
- A hazai csapat választja ki, hogy elsőként vagy másodikként lő büntetőt.
- A kapusok a büntetőpárbaj során azokat a kapukat védik, amelyeket a hosszabbítás során védtek. A kapusok az ellenfél büntetőlövése közben a saját kapuselőterük területén maradhatnak.
- A kapusok bármely büntetőlövést követően cserélhetnek.
- A csapatok játékosai felváltva lövik a büntetőket mindaddig, amíg az eredményben behozhatatlan különbség nem alakul ki. Az ezt követően fennmaradó büntetőlövéseket nem kell elvégezni.
- Ha az eredmény a 5-5 büntetőlövést követően továbbra is döntetlen, a büntetőpárbaj tovább folytatódik, a korábban büntetőt elvégző, vagy büntetőt még nem lövő játékosokkal. A büntetőpárbaj ezen szakasza előtt a büntetőlövések sorrendjét fel kell cserélni. Akár ugyanaz a játékos is lőheti csapata valamennyi büntetőjét. A mérkőzés akkor ér véget, amikor egy pár lövése során az egyik csapat hibázik és a másik gólt lő.
FEL-, LE- ÉS ÁTJÁTSZÁS:
Az U12 „A” csapatból 5 játékos nevezhető a sportszervezet U14 „A”, U14 „B” és U14 „C” csapatának mérkőzéseire, az U12 „B” csapatból 5 játékos nevezhető a sportszervezet U14 „B” és U14 „C” csapatának mérkőzéseire, de a feljátszók összlétszáma nem haladhatja meg az 5 főt. Az U12 „C” csapatból szintén 5 játékos nevezhető a sportszervezet U14 „B” és U14 „C” csapatának mérkőzéseire.
Az MJSZ Szakmai Bizottsága által megállapított maximális mérkőzésszám 40 mérkőzés/fő. Ennél több mérkőzésre egy U14-es korú játékos sem a saját korosztályában, sem feljátszóként nem nevezhető a versenyévad folyamán.
A sportszervezet magasabb szintű bajnokságban érdekelt csapatába nevezett játékos nem léphet jégre a sportszervezet alacsonyabb szintű bajnokságban szereplő csapatában, illetve a sportszervezet nagypályás bajnokságban szereplő csapatába nevezett játékos nem léphet jégre a sportszervezet azonos korosztályban versenyző kispályás bajnokságban érdekelt csapatában.
Az U14 „A” csapatból 5 játékos nevezhető a sportszervezet U16 „A”, U16 „B” és U16 „C” csapatának mérkőzéseire, az U14 „B” csapatból 5 játékos nevezhető a sportszervezet U16 „B” és U16 „C” csapatának mérkőzéseire. Az U14 „C” csapatból 5 játékos nevezhető a sportszervezet U16 „B” és U16 „C” csapatának mérkőzéseire.
Az U14 korosztályba női sportolók visszajátszása csak annak a 2004-ben született játékosnak engedélyezett (kapusok esetén 2003-ban, vagy 2004-ben), akit a sportszervezete az U14 korosztályba nevezett (vagy „A”, vagy „B”, vagy „C”). Amennyiben U14-be nevezik, U16-ban nem szerepelhet.
DEVELOPMENT WEEKEND:
- szeptemberében 15 kizárólag „A” szintű csapat nevezhet az MJSZ által rendezett képességfejlesztő táborokba, ahol 3 csoportra osztva 5-5-5 csapat játszik egymás ellen. 15-nél több jelentkező esetén az MJSZ Szakmai Bizottsága a tavalyi eredmények figyelembevételével jelöli ki a táborban résztvevő csapatokat. Az első 3 helyezett csapatok automatikusan bejutnak az „A” csoportba, a maradék 6 csapat még egy hétvégén játszanak egymás ellen, ahonnan az első 3 helyezett csapat kerül be az „A” csoportba. A tornán engedélyezett ugyanannak a csapatnak azonos napon két mérkőzést játszani.
Az itt lejátszott mérkőzések nem számítanak bele a játékosok maximális mérkőzésszámába. SZAKMAI BIZOTTSÁGI KÉRELMEK:
A versenykiírástól való eltérés iránti Szakmai Bizottsági kérelmek benyújtásának határideje:
- „A” bajnokságra vonatkozóan: 2018.09.30
- „B” és „C” bajnokságokra vonatkozóan: 2018.10.30
A határidőn túl kérelmet benyújtani csak különösen indokolt esetben, 100 000 Ft + ÁFA eljárási díj megfizetése esetén lehet.
A kérelem elbírálásának szempontjából azon bajnokság/bajnokság szint az irányadó, ahol a játékost a kérelem alapján szerepeltetni kívánják.
A versenykiírástól való – a Szakmai Bizottság engedélye nélküli – eltérés esetén (Pl.: nincs meg a minimális létszám, játékos Versenykiírástól eltérő szereplése) a vétkes egyesület eljárási díj megfizetésére kötelezett, melyet minden olyan esemény után be kell fizetni, amelyen a Versenykiírásban rögzített szabálytalanság megtörtént.
Az eljárási díj mértékét a Versenyszabályzat melléklete tartalmazza.
A BAJNOKSÁG ÉRTÉKELÉSE: „A” csoportban 3×30 érem (arany, ezüst, bronz) és bajnoki serleg.
Az MJSZ hivatalos díjátadójával egy időben, a mérkőzést követő díjátadáson csak az MJSZ által odaítélt érmek, kupák adhatók át.
előkészítette MJSZ Versenyiroda
véleményezte MJSZ Szakmai Bizottság
jóváhagyta MJSZ Elnökség